صنعت برق

لیست اخبار

برگزاری نخستین سمپوزیوم تخصصی سیستمهای زمین و صاعقه گیر

برای نخستین بار در کشور بزرگترین گردهم‌آیی متخصصین، محققین و دست اندرکاران تولید تجهیزات و اجرای سیستم‌های زمین (ارتینگ) و صاعقه‌گیر، در اواخر تیرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

مشاهده جزئیات

تصویب قانون ممنوعیت تولید و توزیع لامپ رشته ای در هیات دولت/ آخرین فرصت 26 آذر95

هيات وزيران، قانون حذف استفاده از لامپ هاي رشته اي را تصويب كردند. براساس اين تصميم، ثبت سفارش و ورود لامپ هاي رشته اي با توان بالاي 40 وات ممنوع بوده و خطوط توليد داخلي نيز بايستي حداكثر ظرف مدت 8 ماه از تاريخ ابلاغ مصوبه، جمع آوري و پروانه هاي بهره برداري مربوطه باطل شود.

مشاهده جزئیات

آغازهوشمند سازی شبکه توزیع برق

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر از آغاز طرح هوشمند سازی شبکه های توزیع برق خبر داد و گفت: عملیات اجرای این طرح با نصب 400هزار کنتور(AMI) در بخش صنعتی و کشاورزی شروع می شود.

مشاهده جزئیات

مقایسه هزینه برق در ایران و جهان

مسئولان طی سال‌های اخیر تاکید دارند آب و برق با مبلغی در اختیار مردم قرار می‌گیرد که برای دولت صرفه ندارد. از سوی دیگر یارانه‌هایی که به مردم تعلق می‌گیرد، فرسودگی شبکه‌های انتقال، مصرف بی‌حد و ملاحظه‌نشده در سازمان‌ها و ادارات، استفاده بی‌اجازه از آب تصفیه‌شده و واحدهای توزیع برق در عمل این بخش را ناکارآمد کرده است.

مشاهده جزئیات

انتصاب مديرعامل جدید شركت توليد نيروي برق تهران

با حكم رئيس هيات مديره شركت مادر تخصصي توليد نيروي برق حرارتي، علي عيسي‌پور به سمت مديرعامل شركت توليد نيروي برق تهران منصوب شد.

مشاهده جزئیات

كاهش تلفات شبكه و هزينه ها با هادی های AAAC

جلسه هم انديشي در خصوص امكان افزايش ظرفيت توان انتقالي خطوط انتقال و فوق توزيع موجود با حضور مهندس بلبل آبادي مديرعامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان، معاونان، مديران، كارشناسان، نمايندگان تعدادي از شركتهاي مشاور از طريق بكارگيري هاديهاي پر ظرفيت و AAAC ، در سالن كنفرانس شركت برگزار شد.

مشاهده جزئیات

برق رکورد گرانی ۹۴ را شکست

در سالی که نرخ تورم از سوی مرکز آمار ایران ۱۱.۳درصد اعلام شد، آب، برق و سوخت با تورم ۳۴.۷درصد رکورد گرانی را در سال ۹۴ شکست.

مشاهده جزئیات

بیش از 6 ماه است کشورهای همسایه پول برق صادراتی ایران را نمی دهند

یکی از مشکلات مهم وزارت نیرو در سال 94 عدم پرداخت هزینه برق صادراتی به کشورهای همسایه ایران بود. میزان بدهی های کشورهای همسایه به ایران در خصوص برق به بیش از یک میلیارد و 500 میلیون دلار رسیده است و بیش از 6 ماه است که برق ایران را مصرف می کنند اما هزینه آنرا پرداخت نکرده اند.

مشاهده جزئیات

فرش قرمز وزارت نیرو برای شرکت های خارجی و عدم توجه به تولیدات داخلی

وزارت نیرو در سال 95 که می تواند سال خروج از رکود برای صنعت برق باشد اعتقادی به تولیدات داخلی و ملی نداشته و بیش از آنکه در پی فراهم کردن شرایط حضور و استفاده از شرکت های داخلی صنعت برق باشد در پی واگذاری مناقصات و پروژه های برقی ایران به شرکت های خارجی است. وزارت نیرو در پی پهن کردن فرش قرمز برای شرکت های خارجی است.

مشاهده جزئیات

یک ساعت خاموشی به احترام زمین ‌

تنها در سال یک ساعت سهم زمین است؛ همین ۲۹ اسفند‌ماه راس ساعت ۲۰:۳۰ شب. وقتی که قرار است تمام شهرهای ایران مانند تمامی شهرهای جهان به احترام زمین، خاموش شوند.

مشاهده جزئیات

برق گران خواهد شد

قیمت تمام شده تولید برق برای هر واحد اگر ١٠٠ تومان باشد توانیر در حال حاضر ٣٠ تومان آن را از مصرف کنندگان دریافت می کند . معلوم است که در این وضع طرح تازه ای برای اجرا وجود ندارد و فعالان صنعت برق نیز کاری نخواهند داشت . اگر حالا قیمت برق مصرف کننده ٥٠ درصد افزایش یابد و محقق شدن درآمد بیشتر از سوی توانیر می تواند راهی برای کار بیشتر باشد.

مشاهده جزئیات

برچسب ها