فناوری های جالب1

فناوری های جالب1

یکی از دلایلی که فناوری های جدید جذابیت خویش را دو چندان می نماید کاربری آسان و مفید آن است که در عین حال بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی بوده و به طرز چشمگیری می تواند در زندگی روزمره ما عجین شوند؛ برخی از این نوآوری ها را می توانید در این ویدیو مشاهده نمایید و از تماشای آن لذت ببرید.

مشاهده جزئیات
هواپیمای برقی شخصی

هواپیمای برقی شخصی

نام این هواپیمای برقی Jetson One می باشد که یک هواپیمای شخصی VTOL به شمار می آید و برای پروازهای روزانه طراحی و پیاده سازی شده اند؛ شرکت سازنده این نوع هواپیما مدعی است که این وسیله نقلیه به گونه ای ساخته شده است که نیاز به مهارت خلبانی ندارد و بسیار کاربرپسندانه می باشد.

مشاهده جزئیات
درک قدرت امواج الکترومغناطیسی

درک قدرت امواج الکترومغناطیسی

انرژی الکترومغناطیسی برای تامین انرژی دنیای مدرن استفاده می شود. بدون فناوری پیشرفته الکترومغناطیسی، تلفن‌های همراه و رایانه‌ها، بلوتوث، سیستم‌های GPS، تصاویر ماهواره‌ای، و درک علمی از سیاره و فضای ما آن‌طور که می‌دانیم امکان‌پذیر نخواهد بود. همانطور که کاربردها و وسایل تکنولوژیکی همچنان در حال پیشرفت هستند، اتکای متقابل بر - و درک بیشتر - فناوری الکترومغناطیسی بسیار مهمتر از همیشه است. برای کشف بیشتر در مورد دنیای الکترومغناطیسی که در آن زندگی می کنیم، ادامه مطلب را بخوانید.

مشاهده جزئیات
انتخاب تک فاز یا سه فاز

انتخاب تک فاز یا سه فاز

برای محاسبه برق منزل خود ابتدا باید مشخص کنید که سیستم برقتان تک فاز است یا سه فاز؛ در ابتدای امر این موضوع پیچیده و فنی به نظر می‌آید، اما بعد از خواندن این مقاله پی به این قضیه خواهید برد و مانند یک برقکار حرفه ای هر سیستم را در یک نگاه تشخیص داده و از عهده محاسبات آن برخواهید آمد!

مشاهده جزئیات
نحوه عملکرد شبکه برق

نحوه عملکرد شبکه برق

تا زمانی که با قطعی برق مواجه نشویم، برقی را که از شبکه برق خود دریافت می کنیم، مسلم فرض کنیم. اغلب ما در زمان قطعی برق دچار اضطراب می شویم تا بتوانیم برق مورد نیاز خود را تامین کنیم. شبکه برق، برق را از نیروگاه ها به خانه ها و مشاغل در سراسر کشور می رساند. شبکه وسیع تولید، انتقال و تحویل برق آن تضمین می‌کند که بتوانیم در دنیای مدرن کار کنیم. شبکه برق در صورت تقاضا نیروی برق را در اختیار ما قرار می دهد. در حالی که این شبکه بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما است، اکثر مردم چیز زیادی در مورد آن یا نحوه عملکرد آن نمی دانند. باید در مورد سیستم برق خود ابهامات را برطرف نموده و ببینیم که چگونه شبکه برق کار می کند، آسیب پذیری ها و چگونگی بهبود آن را شناخت.

مشاهده جزئیات
رمزگشایی تابلو برق خانه

رمزگشایی تابلو برق خانه

دانستن عملکرد دقیق هر کلید در تابلو برق به شما کمک می کند تا هر بار که برق قطع می شود علت آن را بفهمید و در نتیجه از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید. این صفحه کنترل برق خانه شما است و معمولاً نزدیک در است. ما قصد داریم اسرار این دستگاه را رمزگشایی کنیم، که تمام برق شما به آن بستگی دارد؛ اگرچه در عامیانه آن را تابلو برق می نامیم، اما نام فنی آن تابلوی کنترل و ایمنی عمومی است. عملکرد دقیق آن کنترل تاسیسات الکتریکی و محافظت از افراد و دستگاه هایی است که به شبکه متصل هستند.

مشاهده جزئیات
مزیت خرید لوازم خانگی کارآمدتر

مزیت خرید لوازم خانگی کارآمدتر

اگرچه آنها گران تر هستند، اما در بلند مدت ارزش خرید لوازم خانگی کارآمدتر را دارد. علاوه بر صرفه جویی در انرژی و هزینه، مزایای بسیار دیگری نیز دارند. پیشرفت های تکنولوژیکی که بسیاری از زمینه های زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است در انواع لوازم برقی و خانگی نیز قابل مشاهده است.

مشاهده جزئیات
تبدیل بدن به باتری

تبدیل بدن به باتری

ضربان سازها، پمپ های دارورسانی، Fitbits و سایر دستگاه های پوشیدنی به زودی می توانند با نوع جدیدی از انرژی تجدیدپذیر کار کنند: شما. یک ابزار پوشیدنی کوچک جدید به نام ژنراتور ترموالکتریک (TEG) مستقیماً گرمای بدن شما را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. TEG ها از تفاوت دما استفاده می کنند - مانند دمای بدن شما در مقابل هوای اطراف - تا انرژی را به برق تبدیل کنند. برای برقراری تعادل، گرما به طور خودکار به مکان‌های خنک‌تر پراکنده می‌شود و TEGها جریان الکتریکی تولید شده در هنگام حرکت ذرات پر انرژی از گرم به سرد در طول یک تراشه را مهار می‌کنند.

مشاهده جزئیات
رایج ترین عیوب برق و نحوه رفع آنها

رایج ترین عیوب برق و نحوه رفع آنها

این چیزی است که می تواند اتفاق بیفتد. خطای الکتریکی ممکن است ناگهانی ما را برای مدتی بدون برق قرار دهد. رایج‌ترین عیوب الکتریکی و مهم‌تر از همه، کارهایی که باید در مورد آنها انجام داد را به صورت فهرست وار در زیر می خوانید:

مشاهده جزئیات
باتری الماس رادیواکتیو با عمر 28000 سال

باتری الماس رادیواکتیو با عمر 28000 سال

انرژی آن از زباله های هسته ای تامین می شود، اما هنوز برای انسان بی خطر است.در کمتر از دو سال، ممکن است ساعت هوشمندی را بخرید که با باتری الماس رادیواکتیو کار می‌کند که نسل‌ها بیشتر از شما و فرزندانتان عمر خواهد کرد. نام این باتری از استارت‌آپ خود Nano Diamond Battery (NDB) مستقر در سانفرانسیسکو می‌آید که از همنام خود «باتری آلفا، بتا و نوترون ولتایی مبتنی بر ...

مشاهده جزئیات
در مورد سنسور خازنی

در مورد سنسور خازنی

سنسور خازنی چیست؟ حسگرهای مجاورتی خازنی دستگاه‌های غیر تماسی هستند که می‌توانند وجود یا عدم حضور تقریباً هر جسمی را بدون توجه به مواد تشخیص دهند. آنها از خاصیت الکتریکی خازن و تغییر ظرفیت بر اساس تغییر در میدان الکتریکی اطراف صفحه فعال سنسور استفاده می کنند.

مشاهده جزئیات
تفاوت  بین اینورتر و یو پی اس

تفاوت بین اینورتر و یو پی اس

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) و اینورتر هر دو دستگاه هایی هستند که برای پشتیبانی از منابع تغذیه در هنگام قطع برق استفاده می شوند. آیا یو پی اس همان اینورتر است؟ اینورتر یا اینورتر قدرت، یک دستگاه الکترونیکی قدرت است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می‌کند.یو پی اس به منبع تغذیه بدون وقفه اشاره دارد. UPS یک دستگاه سخت افزاری است که منبع تغذیه پشتیبان را در صورت قطع برق منبع تغذیه اولیه یا افت قابل توجه برق فراهم می کند.

مشاهده جزئیات
۰۲۱-۵۳۸۱۵
[email protected]