لوازم برقی پر مصرف خانگی

لوازم برقی پر مصرف خانگی

آیا می دانستید که مایکروویو شما بیشتر از پمپ آب شما انرژی مصرف می کند؟ بسیاری از صاحبان خانه متوجه نیستند که برخی از وسایل روزمره خانگی که استفاده می کنند، واقعا می توانند قبض انرژی آنها را افزایش دهند. در اینجا برخی از وسایل پر مصرف که در خانه شما هستند آورده شده است:

مشاهده جزئیات
 انواع سوئیچ های دما

انواع سوئیچ های دما

سوئیچ های دما مکانیسم هایی هستند که برای اندازه گیری یا حس کردن تغییرات دما استفاده می شوند. تغییر دما باعث می شود که مکانیسم چیزی در آن تغییر کند و در انتهای دیگر به شکل دیگری تبدیل شود و هر مکانیسم دیگری را تحریک کند.

مشاهده جزئیات
تفاوت بین ترانسفورماتور جریان و ترانسفورماتور پتانسیل

تفاوت بین ترانسفورماتور جریان و ترانسفورماتور پتانسیل

ترانسفورماتور جریان و ترانسفورماتور پتانسیل (که تراسنفورماتور ولتاژ نیز نامیده می شود) هردو ابزار اندازه گیری هستند. CT سیگنال های جریان را برای اهداف اندازه گیری کاهش می دهد، درحالی که یک PT مقادیر ولتاژ بالا را به مقادیر پایین تر کاهش می دهد. ترانسفورماتور ها برای اندازه گیری دقیق و ایمن بودن سیستم های قدرت طراحی شده اند. علاوه بر این، ترانسفورماتور CT و PT جریان و ولتاژ را از مقدار زیاد به پایین کاهش می دهد. ترانسفورماتور جریان و ترانسفورماتور ولتاژ ساختار مشابهی دارند زیرا دارای مدار مغناطیسی در سیم پیچ اولیه و ثانویه خود هستند. صرف نظر از این، آنها تفاوت های مشخصی دارند. این پست ترانسفورماتور جریان را در مقابل ترانسفورماتور پتانسیل تجزیه می کند و تفاوت بین این دو را برجسته می کند.

مشاهده جزئیات
ساخت تستر LED در منزل

ساخت تستر LED در منزل

هر روزه علاوه بر اینکه محصولات کاربردی تجاری بصورت روزافزون وارد بازارهای داخلی و خارجی می گردد، گجت ها و ابزارهایی که به دست افراد در منزل یا کارگاه های شخصی ساخته می شوند شتاب روزافزونی به خود می گیرد که این امر به گستردگی و سهولت کاربری و دقت بالاتر سوق داده می شود؛ این نشان از علاقمندان به حوزه فناوری علی الخصوص برق می باشد.

مشاهده جزئیات
ساخت ژنراتور برقی در منزل

ساخت ژنراتور برقی در منزل

ساخت وسایلی که بر اساس نیازهای ما و بدست ما ساخته شوند، همیشه یکی از موضوعات کاربردی، مفید و البته بسیار جذاب و دوست داشتنی بوده که همواره علاقمندان، دانشجویان، متخصصین و حتی عموم مردم را در بر می گیرد؛ یکی از حوزه هایی که می توان به آن اشاره کرد برق است و امکانات و تهجیزات ساده ای است که با کمک برق در منزل ساخته می شود.

مشاهده جزئیات
تثبیت کننده های ولتاژ چه هستند؟

تثبیت کننده های ولتاژ چه هستند؟

تا به امروز ولتاژ پایین – مشکل بسیار مرتبط است و بهتر است به یک روش حل شود – برای خرید یک تثبیت کننده ی ولتاژ (CH)، که از تمام تجهیزات خانه در برابر خرابی محافظت می کند، برای انتخاب دستگاه مناسب، ابتدا باید با انواع آن و همچنین اصل عملکرد هر تجسم سر و کار داشته باشید. در مرحله بعد، ما جوانب مثبت و منفی انواع اصلی تثبیت کننده های ولتاژ برای خانه، یعنی : رله، الکترونیک، الکترومکانیکی، رزونانس غیر خطی و مبدل را در نظر خواهیم گرفت.

مشاهده جزئیات
صاعقه گیر چیست + انتخاب یک صاعقه گیر مناسب)

صاعقه گیر چیست + انتخاب یک صاعقه گیر مناسب)

صاعقه گیر وسیله ای محافظ برای محافظت از تجهیزات در برابر 16 ولتاژ صاعقه ناشی از برخورد صاعقه است در حالی که با استفاده از آن هیچ گونه اختلالی در سرویس ایجاد نمی شود زیرا از تجهیزات محافظت می کند. به آن برق گیر نیز می گویند. دستگاهی است که در سیستم های برق برای محافظت از عایق روی سیستم در برابر اثرات مخرب صاعقه استفاده می شود، در گذشته از وریستورهای اکسید فلزی برای حفاظت سیستم قدرت استفاده می شد. صاعقه گیر دارای ترمینال ولتاژ بالا و پایانه زمین است.

مشاهده جزئیات
دلیل استفاده  از مقاومت شنت

دلیل استفاده از مقاومت شنت

همه چیز در مورد انرژی و نحوه اندازه گیری جریان الکتریکی است. چقدر پول می توانم پس انداز کنم؟ اما ابتدا، اجازه دهید کمی در مورد اینکه مقاومت شنت چیست و چه ارتباطی با اندازه‌گیری جریان الکتریکی دارد صحبت کنیم.

مشاهده جزئیات
ربات انسان نما

ربات انسان نما

ترانسفورماتور انسان نمای چهارپا، یک ربات تحویل (Delivery) است که قادر به ایستادن بوده و زمین های پیچیده را پیموده و حتی می تواند از طریق آسانسورها بسته ها را تحویل بگیرد و در را باز کند. ایده، ساخت و توسعه این ربات توسط شرکت سوییسی Swiss-Mile انجام یافته است. به گفته این شرکت، پهپادهای خدمات تحویل چیزی مثل ربات مذکور ندارند مثل چرخ یا پا تا از عهده چندین کار بر بیاید!

مشاهده جزئیات
نحوه انتخاب منبع تغذیه (پاور) کامپیوتر

نحوه انتخاب منبع تغذیه (پاور) کامپیوتر

یکی از کم هیجان انگیزترین، اما مهم ترین قطعات کامپیوتر، منبع تغذیه است. البته رایانه های شخصی با برق کار می کنند، و این برق مستقیماً از دیوار به تمام اجزای داخل کیس رایانه شخصی تامین نمی شود. در عوض، الکتریسیته از جریان متناوب (AC) ارائه شده توسط شرکت برق به جریان مستقیم (DC) مورد استفاده اجزای رایانه شخصی در ولتاژ مورد نیاز عبور می کند.

مشاهده جزئیات
بانک خازنی

بانک خازنی

در گذشته، بانک های خازن به نیروگاه های برق عمومی ایزوله، با فناوری پایین و با حصار بلند منتقل می شدند. امروزه، کاربردهای بانک خازن به دستگاه‌های MEMS در ابعاد نانو و به پست‌های مزرعه بادی مستقر در اقیانوس اقیانوس کاهش یافته است. صرف نظر از کاربرد آنها، بانک های خازن همان عملکردهای ذخیره و هموارسازی انرژی الکتریکی را انجام می دهند. این مقاله به بررسی اصول اولیه بانک های خازنی و کاربرد آنها در طیف وسیعی از کاربردهای مدرن می پردازد.

مشاهده جزئیات
مبدل انرژی موج

مبدل انرژی موج

در این سیستم شدت امواج آب یا شرایط آب و هوایی اهمیتی ندارد. نام آن WEPTOS که به شکل A مانند می باشد و با شناور بودن روی آب به روش نوآورانه و تازه ای برای استحصال برق بکار برده می شود. با ساختار زاویه دار شناورش باشرایط دریا سازگار است. با تنظیم زاویه بازش، ورودی موج را تنظیم می نماید و در شرایط جوی نامساعد اثر آن را کاهش می دهد.

مشاهده جزئیات
۰۲۱-۵۳۸۱۵
info@bornika.ir