الکترونیک و مواد نوری

الکترونیک و مواد نوری

الکترومغناطیس واسطه اساسی همه فعل و انفعالات فیزیک اتمی و فیزیک ماده متراکم و به عبارت دیگر نیرویی است که بر ساختار ماده معمولی حاکم است. در کلاس جدیدی از مواد دی الکتریک مهندسی شده که به عنوان مواد باند فتونی (PBG) شناخته می شوند ، یک اثر الکترومغناطیسی اساساً جدید می تواند محقق شود. این پدیده محلی سازی نور است (جان ، 1984 ؛ اندرسون ، 1985) و ممکن است در استفاده از امواج نور برای فناوری اطلاعات و ارتباطات مرکزی باشد.

مشاهده جزئیات
 سرچشمه جهان و الکتریسیته

سرچشمه جهان و الکتریسیته

استفان هاوکینگ گفته است این ممکن است بزرگترین کشف علمی در همه زمانها باشد. آیا علم خدا را کشف کرده است؟

مشاهده جزئیات
تبدیل خودروهای قدیمی به برقی

تبدیل خودروهای قدیمی به برقی

اسوالد (Oswald) موریس مینور (Morris Minor) 1953 مشکی رنگ است. اما پس از تعویض موتور سوخت فسیلی با موتور الکتریکی بازیافتی ، مثل یک موش آروم و بی صدا است! سابقاً موتور بنزینی 68 ساله این خودرو بیشتر از صداهای دیگر بود. اما رانندگی در کنار رودخانه تیمز در لندن تنها چیزی است که می توانید بشنوید ، حرکت چند چرخ و موتور و سایر ترافیک هایی که از آنجا عبور می کنند.

مشاهده جزئیات
قفل هوشمند برای خانه

قفل هوشمند برای خانه

چه بیست متر از راه دور ، چه بیست روز از سفر شما در سراسر جهان ، همه ما تحت تأثیر آن اضطراب آشنا و افزایش ناگهانی آدرنالین قرار گرفته ایم. چیزی اشتباه است ، اما چیست؟ گاز رو خاموش کردم؟ اتو را روشن گذاشتم؟ نه - درب ورودی را قفل کردم؟ شما خاطرات اخیر خود را برای تصویر ، صدا یا احساس چرخاندن کلید درست قبل از حرکت در ذهن خود می کنید ، اما هرگز اینطور نیست و سعی می کنید قبل از بیرون آمدن از خانه ، تلفن یا کیف پول خود را پیدا کنید.

مشاهده جزئیات
مزایای لامپ های هوشمند

مزایای لامپ های هوشمند

به نظر می رسد این روزها همه چیز هوشمندانه پیش می رود: یخچال ، جاروبرقی ، بطری آب و اکنون - لامپ؟ بدون شک لامپ های هوشمند ساده ترین راه برای شروع به روزرسانی خانه های هوشمند شما هستند. برای برخی از سیستم ها ، کافی است آنها را در سوکت برق خود قرار داده و برنامه ی مربوطه را دانلود کنید. در مقایسه با نورپردازی سنتی ، روشنایی هوشمند روش پیشرفته تری برای به دست آوردن کنترل کامل برق شما است، با برخی مزایای دیگری که فقط از طریق لامپ های هوشمند یا کلیدهای روشنایی هوشمند در دسترس است.

مشاهده جزئیات
کاربرد ترموستات های هوشمند

کاربرد ترموستات های هوشمند

با اوج گیری گرمای تابستان ، همه به دنبال روش های خلاقانه ای هستند تا بدون زحمت ، حرارت محیط داخل را کنترل و حفظ کنند. راه های زیادی برای کاهش مصرف انرژی وجود دارد ، حتی زمانی که احساس می کنید گرما از همه جهت شما را محصور کرده است. ترموستات هوشمند را در نظر بگیرید. محبوبیت ترموستات های هوشمند در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است ، اما آیا ارزش سرمایه گذاری را دارند؟ به زبان ساده - بله کاملاً. در واقع بصورت خودکار چه در منزل باشید یا نباشید حرارت کنترل می شود!

مشاهده جزئیات
رایج ترین انواع خطاهای الکتریکی و نحوه رفع آنها

رایج ترین انواع خطاهای الکتریکی و نحوه رفع آنها

این چیزی است که می تواند اتفاق بیفتد. ناگهان یک نقص الکتریکی ما را برای مدتی بدون برق رها می کند و به نظر می رسد که جهان به طور کامل متوقف شده است. ما قصد داریم رایج ترین خطاهای الکتریکی و مهمتر از همه ، در مورد آنها را انجام دهیم.

مشاهده جزئیات
نحوه تغییر به لامپ های LED

نحوه تغییر به لامپ های LED

تقریباً همه لامپ هایی که در خانه استفاده می کنید می توانید با لامپ های LED جایگزین کنید. با این حال ، مرور همه آنچه که باید برای دستیابی به بهترین نتایج در زمینه روشنایی و صرفه جویی بدانید ، ارزشمند است.

مشاهده جزئیات
1 میلیارد دلار هزینه برق جدیدترین کنسول های بازی

1 میلیارد دلار هزینه برق جدیدترین کنسول های بازی

یک گزارش؛ منتشر شده توسط شورای دفاع از منابع ملی مصرف انرژی جدیدترین و محبوب ترین کنسول های بازی موجود در بازار - Nintendo Wii U ، Sony PlayStation 4 و Microsoft Xbox One را مورد بررسی قرار داد. یافته های آن تکان دهنده بود. بر اساس این گزارش ، این کنسول ها سالانه بیش از 10 میلیارد کیلووات ساعت برق مصرف خواهند کرد - دو تا سه برابر بیشتر از مدل های قبلی خود. به بیان دیگر ، این معادل انرژی خروجی چهار نیروگاه بزرگ یا میزان انرژی کل شهر هوستون می باشد.

مشاهده جزئیات
مزایای انرژی موج

مزایای انرژی موج

آن همه موج بزرگ از کجا آمده اند؟ چه چیزی باعث آنها شد؟ به نظر می رسد انرژی جدی در پشت این همه آب که به ساحل برخورد می کند هست. انرژی موج ناشی از وزش باد بر روی آب می باشد که باعث ایجاد ایجاد موج می شود. انرژی گرفته شده از برق آبی جدی است. اگرچه استفاده از موج برای استفاده موثر و اقتصادی چالش برانگیز است ، اما جهان به قدرت موج به عنوان یک گزینه و منبع مناسب برای نیازهای فزاینده ما به انرژی نگاه می کند.

مشاهده جزئیات
برق آبی

برق آبی

این منبع قدرت جایگزین - به معنای واقعی کلمه - با جریان پیش می رود. هیدروالکتریسیتی یا برق آبی که از انرژی حرکت آب ایجاد می شود ، زمانی تولید می شود که آب پشت سد از ورودی عبور کرده ، پره ها را در توربین مورد اصابت قرار داده و آنها را به حرکت درآورد (یا در حال حرکت نگه دارد). این توربین ، ژنراتور را به حرکت در می آورد تا برق تولید کند و می تواند برای برق رسانی به خانه ها و مشاغل دور ارسال شود.

مشاهده جزئیات
نکات صرفه جویی در مصرف انرژی در تابستان

نکات صرفه جویی در مصرف انرژی در تابستان

خورشید به ندرت در آسمان است ، اما شاخص گرما در حال افزایش! برای استراحت دادن به سیستم تهویه مطبوع، ایده ای که خواهید داشت برای پیاده روی به محل کار ، ورزش در خارج از منزل یا باز کردن پنجره ها برای نسیم خنک است. فقط هوا خیلی گرم است!

مشاهده جزئیات
۰۲۱-۵۳۸۱۵
[email protected]