دانستنی های برق

لیست دانستنی های برق
8

قسمت های مختلف تیر برق

تیر های برق ، ستون هایی بتونی، چوبی یا كامپوزيتی می باشند که برای نگهداری خطوط انتقال هوایی، سیم های برق ، تلفن و تجهیزات مرتبط مانند ترانسفورماتورها و چراغ های خیابانی به کار برده می شود.

مشاهده جزئیات
32

تفاوت سنسور دیجیتال و آنالوگ

سنسور المان حس کننده ای است که کمیت های فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و ... را به کمیت های الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می کند.

مشاهده جزئیات
22

سریع ترین قایق الکتریکی جهان

قایق الکتریکی جگوار Jaguar V20E توانست رکورد جهانی را به نام خود ثبت کند.

مشاهده جزئیات
29

نصب بزرگترین باتری جهان در استرالیا

شرکت تسلا توانست یکی دیگر از برنامه‌های بلند پروازانه‌ خود را با عنوان ساخت بزرگترین باتری جهان در کمتر از 100 روز در استرالیا به بهره برداری برساند، تا مشکل انرژی در جنوب استرالیا را برطرف کند.

مشاهده جزئیات
31

اولین جت برقی جهان

اتومبیل های پرنده ، که برای انسان رویای همیشگی می باشد به نظر می رسد حداقل بعد از پنج سال به واقعیت نزدیکتر شود. بسیاری از نمونه های اولیه اخیرا به نمایش گذاشته شده اند و پول زیادی صرف ساخت آنها شده است.

مشاهده جزئیات
89

کولر آبی یا کولر گازی

با فرا رسیدن فصل گرما و گرمتر شدن هوا ، مردم به ویژه در مناطق گرمسیر به فکر خرید سیستم خنک کننده مناسب هستند تا به کمک آن هوا را خنک و سبک کرده و به داخل خانه هدایت کنند.

مشاهده جزئیات
72

بهینه‌سازی کولرهای آبی

قیمت پایین، مکانیسم آسان و سهولت در نصب، بازدهی ایده آل و مصرف انرژی برق بسیار پایین تر نسبت به کولرهای گازی از مزیت های کولر آبی بوده و سبب شده این وسیله خانگی در ایجاد پیک شبکه در فصل تابستان نقش مؤثری ایفا نماید و بهینه سازی این وسیله خانگی پر مصرف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

مشاهده جزئیات
82

انتخاب کولر آبی مناسب با محیط

امروزه نیاز به استفاده از کولرها برای خنک کردن خانه ها امری اساسی می باشد.

مشاهده جزئیات
66

اثر سایه بر پنل خورشیدی

توان تولیدی سیستم فتوولتائیک رابطه مستقیم با میزان تابش خورشید بر سطح پنل دارد. لذا زاویه تابش خورشید بر روی پنل و عوامل محیطی مانند سایه و شیب محل نصب پنل ­ها می ­تواند منجر به تغییرات خروجی توان پنل ها بشود.

مشاهده جزئیات
55

نیروگاه فضایی

ژاپن تصمیم دارد تا سال 2030 با استفاده از صفحات بزرگ خورشیدی و پرتوهای ماکروویو و لیزر، نیروگاه خورشیدی فضایی را در خارج از اتمسفر زمین افتتاح کرده و برق تولید شده در نیروگاه فضایی را به زمین انتقال دهد.

مشاهده جزئیات
50

استفاده از کوادکوپتر برای پاکسازی خطوط انتقال برق

در ویدیو زیر یک نمونه پاکسازی خطوط انتقال توسط کوادکوپتر نشان داده شده است.

مشاهده جزئیات
70

کابل OPGW

کابل Optical ground wire که به اختصار به آن OPGW می گویند ، کابلی است که در خطوط انتقال هوایی استفاده می شود.

مشاهده جزئیات