لوازم برقی پر مصرف خانگی

لوازم برقی پر مصرف خانگی
آیا می دانستید که مایکروویو شما بیشتر از پمپ آب شما انرژی مصرف می کند؟ بسیاری از صاحبان خانه متوجه نیستند که برخی از وسایل روزمره خانگی که استفاده می کنند، واقعا می توانند قبض انرژی آنها را افزایش دهند. در اینجا برخی از وسایل پر مصرف که در خانه شما هستند آورده شده است:


1. اتوی لباس: اتو کردن لباس ها شاید به نظر انرژی زیادی مصرف نکند، اما بیشتر اتو های لباس خانگی حدود 120 کیلو وات ساعت در ماه مصرف می کنند.
2. قهوه ساز: اگر شما هم مثل بسیاری از ما هستید، به قهوه ساز روزانه خود نیاز دارید. با این حال، قهوه ساز به طور متوسط در هر ماه حدود 90 کیلو وات ساعت مصرف می کند.
3. سشوار: احتمالا خشک کردن موهای شما زمان زیادی نمی برد، اما انرژی مصرفی یک سشوار در ماه حدود 120 کیلووات ساعت است.
4. جاروبرقی: جاروبرقی ها در سبک های مختلفی تولید می شوند و میزان آمپر برق مصرفی آنها متفاوت است. با این حال، استفاده میانگین از جاروبرقی حدود 100 کیلووات ساعت در ماه مصرف می کند.
5. رطوبت گیر: بسیاری از مردم برای مرطوب نگه داشتن هوا رطوبت گیر خود را به طور مداوم روشن نگه می دارند، اما ممکن است ندانند که رطوبت گیر به طور متوسط در هر ماه حدود 160 کیلووات ساعت مصرف می کند.
6. ماشین ظرفشویی: آیا شما به جای شستن ظرف ها با دست از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید؟ شما هر ماه حدود 150 کیلووات ساعت انرژی مصرف می کنید.
7. لامپ های رشته ای: بسیاری از مردم به ندرت به میزان استفاده از لامپ های خود در ماه توجه می کنند، اما باید بدانید که پنج لامپ 60 واتی که حدود پنج ساعت در روز کار می کنند، حدود 50 کیلووات ساعت در ماه مصرف می کنند.

لوازم برقی پر مصرف خانگی

چگونه انرژی مصرفی خود را کاهش دهیم؟
بنابراین اکنون که میانگین انرژی ای که ماهانه مصرف میکنید را میدانید، چگونه می توانید آن را کاهش دهید؟ می‌توانید لامپ‌های رشته‌ای خود را با لامپ ‌های فلورسنت فشرده‌تر (CFL) جایگزین کنید. سعی کنید به جای استفاده از ماشین ظرفشویی ظروف خود را با دست بشویید و به جای استفاده از سشوار اجازه دهید موهایتان با هوا خشک شوند. بسیاری از گام‌ های کوچک می‌توانند به یک سبک زندگی با انرژی کارآمدتر منجر شوند.

لوازم برقی پر مصرف خانگی
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
۰۲۱-۵۳۸۱۵
info@bornika.ir