تثبیت کننده های ولتاژ چه هستند؟

استابلایزر ولتاژ چیست؟

تا به امروز ولتاژ پایین – مشکل بسیار مرتبط است و بهتر است به یک روش حل شود – برای خرید یک تثبیت کننده ی ولتاژ (CH)، که از تمام تجهیزات خانه در برابر خرابی محافظت می کند، برای انتخاب دستگاه مناسب، ابتدا باید با انواع آن و همچنین اصل عملکرد هر تجسم سر و کار داشته باشید. در مرحله بعد، ما جوانب مثبت و منفی انواع اصلی تثبیت کننده های ولتاژ برای خانه، یعنی : رله، الکترونیک، الکترومکانیکی، رزونانس غیر خطی و مبدل را در نظر خواهیم گرفت.

تثبیت کننده های ولتاژ چه هستند؟

رله، یا همانطور که به آنها تثبیت کننده های پله ی نیز گفته می شود، محبوب ترین ها برای استفاده در منازل، دفاتر اداری و صنایع مختلف هستند. این به دلیل هزینه پایین دستگاه ها و همچنین تنظیم دقت بالا است. اصل عملکرد مدل رله این است که سیم پیچ ها را روی ترنسفورماتور با استفاده از یک رله قوی، که در حالت اتوماتیک قرار دارد، سوئیچ کنید. از معایب اصلی این نوع  ازCH  ها  می توان به تغییر ولتاژ پله ای (غیر صاف) اعوجاج سینوسی و توان خروجی محدود در نظر گرفت. با این حال، با توجه به بررسی های موجود در اینترنت، اکثر خریداران از دستگاه ها راضی هستند، زیرا قیمت آن چندین برابر کمتر از مدل های پیشرفته است. نماینده تثبیت کننده های رله ای خانه Resanata ASN-5000N / 1-Ts,  که در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

تثبیت کننده های ولتاژ چه هستند؟

HF  الکترونیکی می تواند ترایاک و تریستور باشد. اصل عملکرد اول مبتنی بر سوئیچ کردن میان سیم پیچی های ترانسفورماتور اتوماتیک با کمک تریاک است، به همین دلیل این نوع تنظیم کننده ولتاژ دارای راندمان بالا و پاسخ سریع به عملکرد است. علاوه بر این، مدل های تریاک آرام (ساکت) کار می کنند، که یکی دیگر از مزایای CH  این تنوع می باشد. در مورد تریستور، آنها نیز خودشان را ثابت کرده اند و در زندگی روزمره محبوب هستند. تنها عیب دستگاه الکترونیکی قیمت بالاتر آن است.
SN  های الکترومکانیکی معمولا سرو موتورها یا  سرو موتورها نیز نامیده می شوند. چنین تثبیت کننده هایی به دلیل حرکت الکترود کربن در طول سیم پیچ های ترنسفورماتور اتوماتیک به وسیله درایو الکتریکی کار می کنند. دستگاه های الکترومکانیکی را نیز می توان برای محافظت از لوازم خانگی در خانه، آپارتمان و کلبه استفاده کرد. مزایای این نوع از تثبیت کننده ها، تنظیم ولتاژ کم هزینه، بدون پله و اندازه فشرده است. از معایب آن می توان، افزایش نویز در حین کار و سرعت کم را تشخیص داد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
۰۲۱-۵۳۸۱۵
info@bornika.ir