سرچشمه جهان و الکتریسیته

 این کشف و آنچه زیست شناسان مولکولی در مورد رمزگذاری پیچیده در DNA آموخته اند ، اکنون بسیاری از دانشمندان اعتراف کرده اند که به نظر می رسد جهان بخشی از یک طرح بزرگ است. یکی از کیهان شناسان این را چنین بیان می کند: "بسیاری از دانشمندان ، وقتی نظرات خود را می پذیرند ، به سمت بحث های غایت شناسی یا طراحی گرایش پیدا می کنند."  در کمال تعجب ، بسیاری از دانشمندانی که در مورد خدا صحبت می کنند هیچ اعتقاد دینی ندارند. بنابراین ، این اکتشافات خیره کننده که دانشمندان ناگهان از خدا صحبت می کنند چیست؟ سه کشف انقلابی در زمینه های نجوم و زیست شناسی مولکولی برجسته است: . جهان آغاز داشت اما یک لحظه صبر کن! آیا علم ثابت نکرده است که ما برای توضیح جهان به خدا نیاز نداریم؟ صاعقه ، زلزله و حتی نوزادان قبلاً به عنوان اعمال خدا توضیح داده می شد. اما اکنون ما بهتر می دانیم. این کشف با تفاوت اساسی چیست و چرا دنیای علمی را متحیر کرده است؟
این کشف و آنچه زیست شناسان مولکولی در مورد رمزگذاری پیچیده در DNA آموخته اند ، اکنون بسیاری از دانشمندان اعتراف کرده اند که به نظر می رسد جهان بخشی از یک طرح بزرگ است.
 یکی از کیهان شناسان این را چنین بیان می کند: "بسیاری از دانشمندان ، وقتی نظرات خود را می پذیرند ، به سمت بحث های غایت شناسی یا طراحی گرایش پیدا می کنند."
 در کمال تعجب ، بسیاری از دانشمندانی که در مورد خدا صحبت می کنند هیچ اعتقاد دینی ندارند؛  بنابراین ، این اکتشافات خیره کننده که دانشمندان ناگهان از خدا صحبت می کنند چیست؟ سه کشف انقلابی در زمینه های نجوم و زیست شناسی مولکولی برجسته است:

1.  جهان آغاز داشت
2. جهان فقط برای زندگی مناسب است
 3. کدگذاری DNA هوش را آشکار می کند

 سرچشمه جهان و الکتریسیته


 اظهارات دانشمندان برجسته در مورد این اکتشافات ممکن است شما را شوکه کند.  نگاهی بیندازیم.

 شروع یک بار


 از آغاز پیدایش تمدن ، انسان با وحشت به ستارگان خیره شده و از خود می پرسد که آنها چیست و چگونه به آنجا رسیده اند. اگرچه در یک شب روشن چشم انسان غیرممکن می تواند حدود 6000 ستاره را ببیند ، هابل و دیگر تلسکوپ های قدرتمند نشان می دهند که تریلیون ها از آنها در بیش از 100 میلیارد کهکشان جمع شده اند. خورشید ما مانند یک دانه شن در میان سواحل جهان است.  با این حال ، قبل از قرن بیستم ، اکثر دانشمندان معتقد بودند کهکشان راه شیری ما کل جهان است و تنها حدود 100 میلیون ستاره وجود دارد.  اکثر دانشمندان معتقد بودند که جهان ما هیچ گاه آغازگری نداشته است. آنها معتقد بودند که جرم ، فضا و انرژی همیشه وجود داشته است.  اما در اوایل قرن بیستم ، منجم ادوین هابل کشف کرد که جهان در حال گسترش است. او این روند را به صورت ریاضی به عقب برگرداند و محاسبه کرد که همه چیز در جهان ، از جمله ماده ، انرژی ، فضا و حتی خود زمان ، در واقع یک شروع داشته اند.  امواج ضربه ای در سراسر جامعه علمی با صدای بلند به صدا درآمد. بسیاری از دانشمندان ، از جمله اینشتین ، واکنش منفی نشان دادند. در چیزی که اینشتین بعداً آن را "بزرگترین خطای عمرم" نامید ، معادلات را جعل کرد تا از پیامدهای یک شروع جلوگیری کند.   شاید قوی ترین مخالف آغاز جهان ، منجم بریتانیایی سر فرد هویل بود که به طعنه به رویداد خلقت لقب «انفجار بزرگ» داد. او سرسختانه به نظریه حالت پایدار خود که جهان همیشه وجود داشته است پایبند بود. انیشتین و دیگر دانشمندان همینطور بودند تا اینکه شواهد آغازین قاطع شد. مفهوم "فیل در اتاق" در آغاز این است که چیزی یا شخصی فراتر از تحقیقات علمی باید همه را آغاز کرده باشد.  سرانجام ، در سال 1992 ، آزمایشات ماهواره ای COBE ثابت کرد که جهان واقعاً یکبار شروع درخشش باور نکردنی نور و انرژی داشته است. اگرچه برخی دانشمندان آن را لحظه خلقت می نامند ، اما بیشتر ترجیح می دهند از آن به عنوان "انفجار بزرگ" یاد کنند.  ستاره شناس رابرت جاسترو سعی می کند به ما کمک کند تصور کنیم چگونه همه چیز شروع شد. "تصویر نشان دهنده انفجار یک بمب هیدروژنی کیهانی است. لحظه ای که بمب کیهانی منفجر شد ، تولد جهان را مشخص کرد. "

علم قادر نیست به ما بگوید چه چیزی یا چه کسی باعث بوجود آمدن جهان شده است. اما برخی معتقدند که به وضوح به خالق اشاره می کند. ادوارد میلن ، نظریه پرداز انگلیسی ، رساله ای در زمینه نسبیت نوشت که در پایان گفت: "در مورد اولین علت جهان ، در زمینه انبساط ، آنچه خواننده باید آن را درج کند ، اما تصویر ما بدون او ناقص است. "

ادموند ویتاکر ، یکی دیگر از دانشمندان انگلیسی ، آغاز جهان ما را به "اراده الهی تشکیل دهنده طبیعت از نیستی" نسبت داد. بسیاری از دانشمندان با شرح خلقت کتاب مقدس در پیدایش 1: 1 تحت تأثیر رویداد یکبار آفرینش از هیچ قرار گرفتند.  قبل از این کشف ، بسیاری از دانشمندان روایت کتاب مقدس از خلقت از هیچ را غیرعلمی می دانستند.  یکی دیگر از آگنوستیک ها ، جورج اسموت ، دانشمند برنده جایزه نوبل مسئول آزمایش COBE ، نیز به این امر اعتراف می کند. "شکی نیست که موازی بین انفجار بزرگ به عنوان یک رویداد و تصور مسیحیان از خلق از هیچ وجود دارد."

 دانشمندانی که قبلاً کتاب مقدس را به عنوان کتابی از افسانه ها مورد تمسخر قرار می دادند ، اکنون اعتراف می کنند که مفهوم کتاب مقدس مبنی بر آفرینش از هیچ چیز در تمام مدت درست بوده است.  کیهان شناسان که در مطالعه جهان و منشأ آن تخصص دارند ، به زودی دریافتند که یک انفجار کیهانی هرگز نمی تواند بیش از یک بمب هسته ای حیات را به وجود آورد - مگر اینکه دقیقاً برای این کار مهندسی شده باشد. و این بدان معناست که طراح باید آن را برنامه ریزی کرده باشد. آنها برای توصیف این طراح از کلماتی مانند "فوق عقل" ، "خالق" و حتی "موجود برتر" استفاده کردند. بیایید ببینیم چرا.

 فیزیکدانان محاسبه کردند که برای وجود حیات ، جاذبه و دیگر نیروهای طبیعت باید درست باشند وگرنه جهان ما نمی تواند وجود داشته باشد. اگر نرخ انبساط کمی ضعیف تر بود ، گرانش همه مواد را به یک "بحران بزرگ" برمی گرداند.  ما فقط در مورد کاهش یک یا دو درصدی نرخ انبساط جهان صحبت نمی کنیم. استفان هاوکینگ می نویسد: "اگر میزان انبساط یک ثانیه پس از انفجار بزرگ حتی یک قسمت در صدهزار میلیون میلیون نفر کوچکتر بود ، جهان قبل از اینکه به اندازه کنونی خود برسد دوباره سقوط می کرد."   از طرف دیگر ، اگر نرخ انبساط فقط یک بخش بزرگتر از آن بود ، کهکشان ها ، ستارگان و سیارات هرگز شکل نمی گرفتند ، و ما اینجا نبودیم.

و برای وجود حیات ، شرایط منظومه شمسی و سیاره ما نیز باید مناسب باشد. به عنوان مثال ، همه ما متوجه هستیم که بدون اتمسفر اکسیژن ، هیچ یک از ما قادر به تنفس نخواهیم بود. و بدون اکسیژن ، آب نمی تواند وجود داشته باشد. بدون آب هیچ بارندگی برای محصولات ما نخواهد بود. عناصر دیگر مانند هیدروژن ، نیتروژن ، سدیم ، کربن ، کلسیم و فسفر نیز برای زندگی ضروری هستند.

  اما این تنها چیزی نیست که برای وجود زندگی لازم است. اندازه ، دما ، مجاورت نسبی و ترکیب شیمیایی سیاره ، خورشید و ماه ما نیز باید درست باشد. و دهها شرط دیگر وجود دارد که باید به طور دقیق تنظیم شوند وگرنه ما اینجا نیستیم که در مورد آن فکر کنیم.

 دانشمندانی که به خدا اعتقاد دارند ممکن است چنین تنظیم دقیقی را انتظار داشته باشند ، اما ملحدان و آگنوستیک نتوانستند "تصادفات" شگفت انگیز را توضیح دهند. استفان هاوکینگ ، فیزیکدان نظری ، آگنوستیک ، می نویسد: "واقعیت قابل توجه این است که به نظر می رسد ارزش این اعداد بسیار دقیق تنظیم شده اند تا امکان توسعه زندگی را فراهم کنند."

 سرچشمه جهان و الکتریسیتهحادثه یا معجزه؟


اما آیا نمی توان این تنظیم دقیق را به شانس نسبت داد؟ به هر حال ، شانس سازها می دانند که حتی ضربات بلند نیز می تواند در پیست مسابقه برنده شود. و در مقابل شانس های سنگین ، قرعه کشی ها در نهایت توسط کسی برنده می شود. بنابراین ، شانس زندگی انسان به طور اتفاقی از یک انفجار تصادفی در تاریخ کیهانی چقدر است؟

  برای اینکه زندگی بشر از یک انفجار بزرگ امکان پذیر باشد قوانین احتمال را زیر پا می گذارد. یک ستاره شناس شانس کمتر از 1 شانس را در یک تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون محاسبه می کند.  برای یک فرد چشمان بسته-در یک تلاش-بسیار آسان تر خواهد بود که در تمام سواحل جهان یک دانه شن مخصوص مشخص کرده باشد؛  یک مثال دیگر در مورد اینکه بعید است یک انفجار اتفاقی تولید زندگی کند ، این است که یک نفر پس از خرید تنها یک بلیط برای هر یک ، بیش از هزار قرعه کشی متوالی میلیون ها دلار برنده می شود؛  واکنش شما به چنین اخباری چه خواهد بود؟ غیر ممکن - مگر اینکه توسط شخصی در پشت صحنه ثابت شده باشد ، چیزی که همه فکر می کنند. و این چیزی است که بسیاری از دانشمندان به این نتیجه رسیده اند - شخصی در پشت صحنه جهان را طراحی و خلق کرده است.  این درک جدید از میزان معجزه آسایی زندگی بشر در جهان ما باعث شد جرج گرینستاین ، ستاره شناس آگنوستیک بپرسد: "آیا ممکن است به طور ناگهانی ، بدون قصد ، به اثبات علمی وجود یک موجود عالی دست یافته باشیم؟"

با این حال ، گرینشتاین به عنوان یک آگنوستیک ، ایمان خود را به علم و نه به عنوان خالق حفظ می کند تا در نهایت منشاء ما را توضیح دهد.

جاسترو توضیح می دهد که چرا برخی دانشمندان از پذیرش خالق متعالی تمایلی ندارند.  در علم نوعی دین وجود دارد. این مذهب شخصی است که معتقد است نظم و هماهنگی در جهان وجود دارد ... این ایمان دینی دانشمند با کشف اینکه جهان آغاز شده است تحت شرایطی که قوانین فیزیک شناخته شده معتبر نیستند ، نقض می شود و به عنوان محصول نیروها یا شرایطی است که نمی توانیم کشف کنیم. وقتی این اتفاق می افتد ، دانشمند کنترل خود را از دست داده است. اگر او واقعاً مفاهیم را بررسی کند ، دچار آسیب می شود.

این قابل درک است که چرا دانشمندانی مانند گرینشتاین و هاوکینگ به جای اینکه جهان تنظیم شده ما را به خالق نسبت دهند ، به دنبال توضیحات دیگری هستند. هاوکینگ حدس می زند که جهانهای دیده نشده (و غیرقابل اثبات) ممکن است وجود داشته باشند ، و این احتمال را افزایش می دهد که یکی از آنها (جهان ما) کاملاً برای زندگی تنظیم شده است. با این حال ، از آنجا که پیشنهاد او حدسی است و خارج از تأیید است ، به سختی می توان آن را "علمی" نامید. پل دیویس ، اخترفیزیکدان انگلیسی ، گرچه او نیز یک آگنوستیک است ، اما ایده هاوکینگ را بسیار گمانه زنی می داند. او می نویسد: "چنین اعتقادی به جای مشاهده باید بر ایمان استوار باشد."  اگرچه هاوکینگ همچنان در جستجوی توضیحات صرفاً علمی برای منشاء ماست ، اما دانشمندان دیگر ، از جمله بسیاری از آگنوستیک ها ، به آنچه به نظر می رسد شواهد قاطع برای خالق است اعتراف کرده اند. هویل نوشت ، "یک تفسیر عقلانی از حقایق نشان می دهد که یک ابرعقل با فیزیک ، و همچنین شیمی و زیست شناسی میمون شده است و هیچ نیروی کوری وجود ندارد که در طبیعت ارزش صحبت کردن داشته باشد."

اگرچه انیشتین مذهبی نبود و به خدای شخصی اعتقاد نداشت ، او نبوغ پشت جهان را "هوشی از برتری می نامید که در مقایسه با آن ، تمام تفکر و عملکرد سیستماتیک انسانها بازتابی کاملاً بی اهمیت است. . » کریستوفر هیتچنز بی دین ، ​​که بیشتر عمر خود را صرف نوشتن و مناظره با خدا کرد ، بیش از همه از این واقعیت غافلگیر شده بود که اگر همه چیز فقط در یک درجه یا یک مو متفاوت باشد ، زندگی نمی تواند وجود داشته باشد. برای من شواهد قدرتمندی وجود دارد که نشان می دهد پشت همه اینها چیزی در حال رخ دادن است. به نظر می رسد کسی اعداد طبیعت را برای ایجاد جهان تنظیم کرده است ... تصور طراحی بسیار زیاد است

 نجوم تنها حوزه ای نیست که در آن علم شواهدی برای طراحی دیده است. زیست شناسان مولکولی طراحی پیچیده ای را در دنیای میکروسکوپی DNA کشف کرده اند. در قرن گذشته ، دانشمندان دریافتند که یک مولکول کوچک به نام DNA "مغز" پشت هر سلول در بدن ما و همچنین هر موجود زنده دیگر است. با این حال ، هرچه بیشتر درباره DNA کشف کنند ، از درخشندگی پشت آن بیشتر شگفت زده می شوند. دانشمندانی که معتقدند جهان مادی همه چیز است (ماتریالیست ها) ، مانند ریچارد داوکینز ، استدلال می کنند که DNA با انتخاب طبیعی بدون خالق تکامل یافته است. با این حال حتی بیشتر تکامل گرایان سرسخت اعتراف می کنند که منشاء پیچیدگی پیچیده DNA غیرقابل توضیح است. پیچیدگی پیچیده DNA باعث شد کاشف آن ، فرانسیس کریک ، باور کند که هرگز نمی تواند به طور طبیعی در زمین منشاء داشته باشد. کریک ، یک تکامل گر که معتقد بود زندگی بسیار پیچیده تر از آن است که در زمین بوجود آمده باشد و باید از فضا آمده باشد ، نوشت:

یک انسان صادق ، مسلح به تمام اطلاعاتی که در حال حاضر در اختیار ماست ، فقط می تواند اظهار کند که به یک معنا ، منشاء زندگی در حال حاضر تقریباً یک معجزه به نظر می رسد ، بنابراین بسیاری از شرایطی وجود دارد که باید برآورده می شد .  رمزگذاری پشت DNA چنان هوشی را آشکار می کند که تخیلات را تکان می دهد. فقط یک سر سنجاق DNA حاوی اطلاعاتی معادل یک دسته کتاب شومیز است که زمین را 5000 بار احاطه می کند. و DNA مانند یک زبان با کد نرم افزاری بسیار پیچیده خود عمل می کند. بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت می گوید که نرم افزار DNA "بسیار پیچیده تر از هر نرم افزاری است که ما تا به حال توسعه داده ایم."

 داوکینز و دیگر ماتریالیست ها معتقدند که همه این پیچیدگی از طریق انتخاب طبیعی بوجود آمده است. با این حال ، همانطور که کریک اشاره کرد ، انتخاب طبیعی هرگز نمی تواند اولین مولکول را تولید کند. بسیاری از دانشمندان بر این باورند که رمزگذاری در مولکول DNA به هوشی بسیار فراتر از آنچه می تواند به دلایل طبیعی رخ دهد ، اشاره می کند.  در اوایل قرن بیست و یکم ، هنگامی که الهیات آنتونی فلو ، ملحد برجسته را مطالعه کرد ، به طور ناگهانی به پایان رسید. فلو توضیح می دهد که چه چیزی نظر او را تغییر داده است.    من فکر می کنم آنچه که DNA انجام داده این است که نشان دهد هوش باید در ترکیب این عناصر فوق العاده متنوع دخیل باشد. پیچیدگی عظیمی که نتایج حاصل از آن به نظرم کار هوش است…. اکنون به نظرم می رسد که یافته های بیش از پنجاه سال تحقیقات DNA مواد لازم برای استدلال جدید و بسیار قدرتمند برای طراحی را فراهم کرده است. اگرچه فلوی مسیحی نبود ، اما او اعتراف کرد که "نرم افزار" پشت DNA بسیار پیچیده است و بدون "طراح" سرچشمه گرفته است. کشف هوش باورنکردنی پشت DNA ، به قول این ملحد برجسته سابق ، "مواد لازم برای استدلال جدید و بسیار قدرتمند برای طراحی را فراهم کرده است."

 سرچشمه جهان و الکتریسیته
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
۰۲۱-۵۳۸۱۵
[email protected]