رایج ترین انواع خطاهای الکتریکی و نحوه رفع آنها

یک خطای الکتریکی مشکل بزرگی است زیرا ما در بسیاری از موارد در زندگی روزمره خود به برق وابسته هستیم ، اما این مسئله همیشه مشکل جدی نیست یا زمان زیادی طول نمی کشد تا برطرف شود. از آنجا که ما برق کار حرفه ای نیستیم و ممکن است نیازی به تماس با آنها نباشد ، خوب است که آگاهی لازم را داشته باشیم تا دریابیم مشکل از کجاست.

خطای الکتریکی مشکل بزرگی است، زیرا ما در بسیاری از موارد در زندگی روزمره خود به برق وابسته هستیم ، اما همیشه لازم نیست که این مشکل جدی باشد یا زمان زیادی طول بکشد تا برطرف شود. از طرفی چون ما برق کار حرفه ای نیستیم و ممکن است نیازی به تماس با آنها نباشد ، پس خوب است که آگاهی لازم را در مورد برق داشته باشیم تا دریابیم مشکل از کجاست.


کدام خطای الکتریکی می تواند باعث قطعی برق من شود؟

  • افزایش برق:  چیزی که همه ما می دانیم. هنگامی برق بیشتراز حد می شود ، ولتاژ الکتریکی افزایش می یابد ، فیوزها فعال می شوند ، منبع تغذیه دیگر کافی نیست و قطع می شود. این امر زمانی اتفاق می افتد که بیش از حد وسایل برقی را برای انجام همه کارها به طور همزمان به برق متصل می کنیم ، یا اگر وسایل برقی را با قدرت بیشتر روشن می کنیم. ICP (کلید کنترل برق) خاموش است.
  • نقص در دیگ بخار الکتریکی. این خطاها بسیار رایج هستند که باعث می شوند سوئیچ دیفرانسیل در تابلو برق قطع شود و همینطور منبع تغذیه. یکی از رایج ترین خطاها ناشی از تماس آب با المان گرمایش است.
    مشکلات کابل های توزیع. این به دلیل خراب شدن یا کهنگی کابل های شبکه است. این کابل ها برق را از نقطه تولید به نقاط مصرف منتقل می کنند.
  • فقدان عایق. یک بار دیگر ، خرابی مواد علت این خطای الکتریکی است ، که همچنین بسیار رایج است. در این مورد ، مواد عایق جریان هستند که دیگر آنطور که باید از نصب برق محافظت نمی کنند. علت آن استهلاک یا عدم نگهداری است و اغلب می تواند در لوازم قدیمی اتفاق بیفتد. نشانه آن همان جرقه ی است که هنگام لمس یک دوشاخه یا یک وسیله برقی می تواند رخ دهد.
  • مدار کوتاه. افزایش شدید و غیر منتظره در شدت جریان الکتریکی است که می تواند باعث آتش سوزی شود یا بر نصب تأثیر بگذارد. این می تواند در اثر طوفان الکتریکی ، سیم کشی آسیب دیده یا گرم شدن بیش از حد در یک پریز چندگانه (سه راهی) در صورت اتصال چند چیز به برق بوجود آید.
  • خطای برق شبکه. در این حالت خطا عمومی است و می تواند به دلایل زیادی خارج از کنترل ما باشد ، مانند بدی آب و هوا یا تصادف رانندگی. باید صبور باشید و منتظر باشید تا تکنسین ها راه حلی پیدا کنند.
  • خاموشی های برنامه ریزی شده. این به خودی خود یک خطای الکتریکی نیست ، بلکه قطع برق برای یک دوره زمانی خاص است که توسط شرکت کنترل می شود تا سرویس های خود را بهبود بخشد یا تنظیمات لازم را انجام دهد. به طور معمول آنها ما را از این موضوع مطلع خواهند کرد.

رایج ترین انواع خطاهای الکتریکی و نحوه رفع آنها


چگونه هر خطای الکتریکی را برطرف کنیم؟


رفع افزایش ولتاژ برق آسان است. شما باید برخی از وسایل برقی با بیشترین مصرف را خاموش یا از برق بکشید ، قطع کننده های مدار را خاموش کرده و چند ثانیه صبر کنید تا دوباره روشن شوند ، از راست به چپ ، و آخرین مورد کلید اصلی است. اگر بعد از انجام این کار ، برق بازنگشته است ، باید با برقکار واجد شرایط تماس بگیرید که همه چیز را به درستی بررسی می کند.

در صورت اتصال کوتاه یا نقص در سیستم برق یا سیم کشی ، باید در اسرع وقت با یک تکنسین تماس بگیرید تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. ما قبلاً بارها گفته ایم ، اما نقص برق می تواند منجر به آتش سوزی خانه شود. متخصصی برق باید نصب برق را بررسی کند تا ببیند آیا نیاز به تغییر کابل ، چند کابل یا کل شبکه است یا خیر. همچنین می توانید دستگاهی را که گمان می کنید باعث خرابی فیوزها شده اند را بررسی کنید. هر یک از این اقدامات پیچیده هستند و نیاز به دانش الکتریکی دارند ، بنابراین ریسک نکنید.

آمدن تکنسین هزینه های خود را دارد: کرایه مسیر، کار و قطعات. ناگفته نماند که نرخ بستگی به روز و زمان روز دارد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
۰۲۱-۵۳۸۱۵
[email protected]