برگزاری نخستین سمپوزیوم تخصصی سیستمهای زمین و صاعقه گیر

نویسنده: تاریخ: 1395/04/14 تعداد بازدید: 111 بار

برای نخستین بار در کشور بزرگترین گردهم‌آیی متخصصین، محققین و دست اندرکاران تولید تجهیزات و اجرای سیستم‌های زمین (ارتینگ) و صاعقه‌گیر، در اواخر تیرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

مشاهده متن کامل

تصویب قانون ممنوعیت تولید و توزیع لامپ رشته ای در هیات دولت/ آخرین فرصت 26 آذر95

نویسنده: تاریخ: 1395/03/30 تعداد بازدید: 80 بار

هيات وزيران، قانون حذف استفاده از لامپ هاي رشته اي را تصويب كردند. براساس اين تصميم، ثبت سفارش و ورود لامپ هاي رشته اي با توان بالاي 40 وات ممنوع بوده و خطوط توليد داخلي نيز بايستي حداكثر ظرف مدت 8 ماه از تاريخ ابلاغ مصوبه، جمع آوري و پروانه هاي بهره برداري مربوطه باطل شود.

مشاهده متن کامل

آغازهوشمند سازی شبکه توزیع برق

نویسنده: تاریخ: 1395/02/12 تعداد بازدید: 104 بار

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر از آغاز طرح هوشمند سازی شبکه های توزیع برق خبر داد و گفت: عملیات اجرای این طرح با نصب 400هزار کنتور(AMI) در بخش صنعتی و کشاورزی شروع می شود.

مشاهده متن کامل

مقایسه هزینه برق در ایران و جهان

نویسنده: تاریخ: 1395/02/08 تعداد بازدید: 96 بار

مسئولان طی سال‌های اخیر تاکید دارند آب و برق با مبلغی در اختیار مردم قرار می‌گیرد که برای دولت صرفه ندارد. از سوی دیگر یارانه‌هایی که به مردم تعلق می‌گیرد، فرسودگی شبکه‌های انتقال، مصرف بی‌حد و ملاحظه‌نشده در سازمان‌ها و ادارات، استفاده بی‌اجازه از آب تصفیه‌شده و واحدهای توزیع برق در عمل این بخش را ناکارآمد کرده است.

مشاهده متن کامل

انتصاب مديرعامل جدید شركت توليد نيروي برق تهران

نویسنده: تاریخ: 1395/02/05 تعداد بازدید: 89 بار

با حكم رئيس هيات مديره شركت مادر تخصصي توليد نيروي برق حرارتي، علي عيسي‌پور به سمت مديرعامل شركت توليد نيروي برق تهران منصوب شد.

مشاهده متن کامل

كاهش تلفات شبكه و هزينه ها با هادی های AAAC

نویسنده: تاریخ: 1395/01/25 تعداد بازدید: 81 بار

جلسه هم انديشي در خصوص امكان افزايش ظرفيت توان انتقالي خطوط انتقال و فوق توزيع موجود با حضور مهندس بلبل آبادي مديرعامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان، معاونان، مديران، كارشناسان، نمايندگان تعدادي از شركتهاي مشاور از طريق بكارگيري هاديهاي پر ظرفيت و AAAC ، در سالن كنفرانس شركت برگزار شد.

مشاهده متن کامل

برق رکورد گرانی ۹۴ را شکست

نویسنده: تاریخ: 1395/01/17 تعداد بازدید: 85 بار

در سالی که نرخ تورم از سوی مرکز آمار ایران ۱۱.۳درصد اعلام شد، آب، برق و سوخت با تورم ۳۴.۷درصد رکورد گرانی را در سال ۹۴ شکست.

مشاهده متن کامل

بیش از 6 ماه است کشورهای همسایه پول برق صادراتی ایران را نمی دهند

نویسنده: تاریخ: 1395/01/13 تعداد بازدید: 71 بار

یکی از مشکلات مهم وزارت نیرو در سال 94 عدم پرداخت هزینه برق صادراتی به کشورهای همسایه ایران بود. میزان بدهی های کشورهای همسایه به ایران در خصوص برق به بیش از یک میلیارد و 500 میلیون دلار رسیده است و بیش از 6 ماه است که برق ایران را مصرف می کنند اما هزینه آنرا پرداخت نکرده اند.

مشاهده متن کامل

فرش قرمز وزارت نیرو برای شرکت های خارجی و عدم توجه به تولیدات داخلی

نویسنده: تاریخ: 1395/01/06 تعداد بازدید: 60 بار

وزارت نیرو در سال 95 که می تواند سال خروج از رکود برای صنعت برق باشد اعتقادی به تولیدات داخلی و ملی نداشته و بیش از آنکه در پی فراهم کردن شرایط حضور و استفاده از شرکت های داخلی صنعت برق باشد در پی واگذاری مناقصات و پروژه های برقی ایران به شرکت های خارجی است. وزارت نیرو در پی پهن کردن فرش قرمز برای شرکت های خارجی است.

مشاهده متن کامل

یک ساعت خاموشی به احترام زمین ‌

نویسنده: تاریخ: 1394/12/29 تعداد بازدید: 80 بار

تنها در سال یک ساعت سهم زمین است؛ همین ۲۹ اسفند‌ماه راس ساعت ۲۰:۳۰ شب. وقتی که قرار است تمام شهرهای ایران مانند تمامی شهرهای جهان به احترام زمین، خاموش شوند.

مشاهده متن کامل